| Alex280 a întrebat:

Salut.
Anul acesta am terminat clasa a 10 a Economic dar trebuie sa ma mut in Germania.
Din ce am citit am inteles ca o sa repet un an si dupa o sa intru la profesionala deoarece la liceu va fi foarte greu pentru mine.
A mai trecut cineva prin asta sau stiti detalii cum va fi?
Sau stie cineva daca ma va ajuta in viitor aceasta profesionala de la ei?

1 răspuns:
| darctron a răspuns:

Eu am avut situația asta in Italia și nu am repetat nicio clasă, am făcut multe ore separat de colegii mei de alfabetizare, in stilul ăla înveți repede, bine va fi ceva mai greu dar suntem români, știi cum elaughing)