| coadadematura a întrebat:

Salut,anul acesta voi intra clasa a 9-a la filozofie si cand voi termina clasa a 12-a si voi lua bacul(sper) as vrea sa ma angajez la politie.Ce ar trebui sa fac pe viitor ca sa ma angajez la politie? Pot sa ma angajez fara sa ma duc la vreo academie sau scoala din asta speciala? Vreau la politie dar nu prea la rutiera.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa indeplinesti conditiile cerute, sa candidezi si sa reusesti la admiterea intr-o scoala de politie, in functie de ce vrei sa fii (ofiter sau subofiter), respectiv Academia de Politie sau o scoala de agenti de politie.
Nu te poti angaja din sursa externa numai cu liceul.