| Ionut_Axente_1996 a întrebat:

Salut! As dori sa plec cu parintii in vacanta in Spania insa eu sunt minor, am nevoie si de pasaport sau pot parasi tara doar cu buletinul? Tin sa precizez ca am 17 ani

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la anul cand ai vacanta din nou, sa poti merge in Spania, vei implini 18 ani si nu mai ai nevoie de procura notariala sau alte acte ajutatoare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atat timp cat esti insotit de parinti, poti circula in interiorul UE doar cu buletinul.

| RosaliaOriginala a răspuns:

A inceput scoala, ce vacanta visezi?

| Ella203 a răspuns:

Poti doar cu buletinul atata timp cat calatoresti in Europa. Da poti doar cu buletinul deoarece Spania face parte din U.E.

| Impotent19 a răspuns:

Da poti oriunde in europa cu buletinul!