| DenisDenis12 a întrebat:

As dori si eu niste sfaturi legate de examenul auto. ( Sala ). Cum as putea trece peste acest examen fiind ( ADMIS )? Dau Funda >

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Deci, vrei sa treci peste, insemnand ca vrei sa inveti legislatia si sa iei cel putin 22 de puncte la examenul auto (sala), pai atunci exista o singura solutie, inveti legislatia (te ajuta foarte mult sa faci multe chestionare), alta varianta in afara de invatat nu exista, cel putin legala. tongue

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Dai spaga la politie, te sui la volan fara sa stii teoria si te faci bucati in maxim 2-3 luni de la examen. si dai vina pe ceilalti nu pe tine.

acum serios. cum treci tu peste un examen? nu invatand? nu e ca la scoala ca iei un 4 si aia e, aici te joci cu viata ta, a celor ce circula cu tine in vehicul si cu ceilalti participanti la trafic. nu ar fi frumos din partea ta sa si inveti?

| DenisDenis12 explică (pentru JohnnyBi):

Eu ma refeream la niste metode de invatat mai usor... e logic ca trebuie sa invetii. ca nu ai de unde sa tiii daca nu deschizi cartea. dar eu doream niste sfaturi... cum as putea invata mai usor. cum este la examen. cum trebuie sa fi in timpul examenului

| JohnnyBi a răspuns (pentru DenisDenis12):

Pai si trebuia sa intrebi asa laughing. eu cand am dat la 18 ani am citit decretul 1 data si am facut intrebarile de vreo 2-3 ori si am luat 26/26. asta + ca la teorie am fost la prezentarile profului despre x, y, z. acum dau de cat A si de data asta nu am decretul, am facut doar chestionare pe drpciv.ro si cand m-am inscris la teorie la scoala am facut cele 22 de chestionare si am gresit doar 9 intrebari (chestionarele pentru A sunt 17/20 nu 22/26). deeeeci fa chestionare pe drpciv.ro si vezi daca ele corespund cu alea din cartea ta cu intrebari (sigur sunt aceleasi). fa-le pe toate, vezi cum te descurci si pe drpciv si unde nu stii du-te la scoala si intreaba pentru lamuriri, nu incerca sa vezi diferenta corecta fara sa o intelegi happy.

ps. la examen acum cu calculator nu stiu cum e, am dat Bul inainte de asta, dar acum la A voi afla si eu. dar de pe net cautand e cam asa: te cheama, intri, pui foaia nu nr de inregistrare la senzor si calculatorul iti genereaza chestionarul. la 5 greseli esti picat automat. ai sansa sa revii la intrebare pe care nu esti sigur. incearca macar pana la 19/26 sa nu gresesti. asa ai sansa mai mare sa il iei. daca gresesti nu te demoraliza. mai iti permiti alte 3 greseli

suntserios
| suntserios a răspuns:

Imveti, ca la orice alt examen