Întrebare recomandată | Dorin93 a întrebat:

As vrea sa pornesc o mica afacere. De fapt sa imi fac un site pe care sa vand hamace facute de mine. Am mai vandut la un pret mult mai bun decat cel din comert, iar hamacele erau de calitate. Problema e urmatoarea: ca sa pot sa imi fac reclama pe net (recomandari, Facebook, YM, etc.) si sa stau linistit ca nu fac nimic ilegal, e suficient sa imi deschid un pfa? As avea ceva resurse, deja am gasit de unde sa cumpar materialele la un pret foarte bun, am si sculele necesare, am facut calcule legate de timp, materie prima, etc. si e rentabil. Dar nu stiu cum sa fac asta in mod legal. Sfaaturile sunt binevenite! Multumesc!

4 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Hmm ai putea sa te duci la primarie sau la sectia de politie sa vorbesti cu ei.
Nu prea stiu ce sa spun, bafta, sa castigi cat mai mult din afacerewinking

| mdaria a răspuns:

Cam in afara discutiei, dar cam care sunt preturile?

| Dismally a răspuns:

Poti face comert electronic si ca persoana fizica, doar ca trebuie sa te inregistrezi la Registrul Comertului.

| Radu007 a răspuns:

Du-te la primarie pentru chesti d-astea