| PîrvuVladimir a întrebat:

As vrea sa stiu totul despre gradul de legalitate al marijuanei. In special daca am voie sa o cultiv pentru uz recreational.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai ce sti, marijuana este ilegala in Romania, sub toate aspectele, cultivare, vanzare, consum, etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Marihuana este interzisa in Romania, sa o detii, cultivi sau folosesti. Pentru uz reactioonal sunt sporturile, fiind legale si functionale, pentru toata lumea, la toate varstele.
Drogurile sunt interzise in Romania, indiferent de natura lor.

| Buhnita3 a răspuns (pentru Violleta2022):

laughing
Ai auzit pana acum de cafea, alcool si medicamente? Si ele tot ilegale sunt cumva? laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Buhnita3):

Nu! Cafeaua, alcoolul si medicamentele nu sunt ilegale!
Cafeaua este la discretie la orice magazin alimentar. Alcoolul este servit celor peste 18 ani, iar medicamentele sunt la farmacie, unde le poti cumpara la liber, exceptie facand doar cele persiculoase, care se dau numai cu prescriptie medicala, de un medic specialist.
Marihuana nu-i nici una din ele, fiind un drog INTERZIS si ILEGAL in Romania, sa-l cultivi, posezi, folosesti sau vinzi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Că nu recrează.

| Celcestietot a răspuns:

Eu știam că este interzis în România, dar poate că greșesc.

| johnnny123 a răspuns:

Tu la 14 ani altă preocupare nu mai ai decât să cultivi și să consumi marijuana?

Dacă vrei să-ți petreci restul adolescenței la școala de corecție în loc de liceu, poți să încerci.

| Andra9pk a răspuns:

Se vorbea acum ceva timp despre aprobarea unei legi cu privire la cultivarea pentru uz medicinal, dar recreational la noi inca nu.

| valentin123231 a răspuns:

Este ilegal