| Bloock a întrebat:

Salut, as vrea sa trimit 370lei in contul bancar al varului meu, o pot face daca am 17 ani? Adica sa merg personal la banca. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa ai si tu cont. Este suficient sa aiba cont varul tau, si sa ti-l trimita impreuna cu numele lui complet. Tu trebuie sa ai la tine cand ajungi la banca:
- cartea ta de identitate
-contul varului tau (IBAN)
-numele si prenumele varului tau
-banii pe care vrei sa ii trimiti, si in plus 10-20 lei cat costa transferul (habar n-am; dar tot te costa ceva transferul). happy

| Bloock explică (pentru anonimg):

Mersi, si e posibil fiind minor? big grin

| anonimg a răspuns (pentru Bloock):

Da, merge cât timp ai o carte de identitate.

| Bloock explică (pentru anonimg):

Super, mersi mult

| anonimg a răspuns (pentru Bloock):

Succes!
Mulțumesc și eu pentru fundă!
┌(・。・)┘♪

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai putea sa intrebi la banca, dar ai nevoie de contul iban al vărului caruia vrei sa i transferi banii.

| Bloock explică (pentru CristiDinBucuresti):

El are cont, eu nu am. Si vreau sa ii trimit banii sa imi cumpere ceva.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bloock):

Păi da si sa i ti dea contul lui numarul de cont unde îi poti face transferul bancar, dar posibil daca tu nu ai cont iban nu vei putea face acest transfer, cel mai bine ar fi sa te întîlnesti față in față cu varul tau, pui banii intr-un plic si îi dai plicul.Este unica solutie.

| Catrice a răspuns:

Poți pune bani in contul cuiva si fara sa al cont, ăla de mai sus nu știe ce zice laughing
Cel mai posibil trebuie' sa ai 18+.