| Sandiberus a întrebat:

Aseară mi-am rugat un tovaras sa ma duca la prietena mea acasa. In drum spre aceasta ne-a oprit politia, noi neavand declaratie, era destul de tarziu, cred ca era 12:00. Acesta ne-a chemat langa masina lui, i-a luat actele soferului si i-a scris datele pe o foaie: nume, prenume. Eu nu am avut nici buletinul la mine asa ca i-am zis numele meu si al parintilor. Acesta nici nu s-a prezentat, era singur in masină. Ce ma nedumereste pe mine este ca nu ne-a dat sa semnam nimic pe loc, proces verbal sau ceva, nici macar nu ne-a cautat in baza de date, eu putand sa-i dau nume false. Cand a plecat ne-a zis ca o sa ne vina maine amenda acasa, dar nu a zis nimic de sumă. Deja a trecut si cea de-a doua zi si n-a venit amenda. Oare ne-a spus asta doar pentru a ne duce acasă sau chiar o sa vina amenda avand in vedere ca nu ne-a zis de ce suma este vorba si nici macar nu s-a prezentat? Multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa fii inconstient sa faci asta in aceasta perioada si mai ales la acea oră. Dar nu mă mai miră nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 2 luni sa ti-o trimita

| Sandiberus explică:

Stie cineva si cat ar fi amenda chiar daca nu mi-a zis nimic despre valoarea acesteia?

| danutzu96 a răspuns (pentru Sandiberus):

Poate sa fie orice intre 2000 si 20 000 de lei.

| suntserios a răspuns (pentru Sandiberus):

Intre 2.000 si 20.000
E foarte probabil sa vina acasa amenda. Am auzit multe cazuri de genul în perioada asta. Si sper sa vina ca o cam meritați. O lume intreaga se chinuie cu izolarea si unii umbla aiurea