| Simion_Nick_1995 a întrebat:

Astazi am fost sa imi ridic pasaportul si odata cu asta am observat si o greseala de care sunt vinovat eu in cea mai mare masura, culoarea ochilor este trecuta *caprui*, cand ai mei sunt de fapt verzi. Baiatul de acolo m-a intrebat: Ochii caprui da? Si eu din neatentie si pentru ca nu l-am auzit prea bine, i-am raspuns ca da. O sa calatoresc doar in Europa pentru o saptamana, este pasaport clasic, nu electronic. Pot aparea probleme din cauza erorii in legatura cu culoarea ochilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50% te pot opri, 50% nu.
Depinde cum are ala chef.
De regula nu se uita ei la asta.
Dar daca pari suspect sau ai emotii, sau transpiri si ai trac, cu siguranta se va uita.
Daca iti zic mergi asa cu el si te opreste, o sa zici ca baaaaa,
daca iti zic sa faci altul, o sa zici ca te costa iar 200 300 ronlaughing
Cum iti e norocu.
Eu ii am caprui. verzi, si cand e soare afara se fac verzi verzi, si cand am scris acolo pe formular, caprui/verzi, au zis ca nu au cum sa treaca 2 culori, si sa pun decat una, si am pus caprui.
Nu m-a oprit nimeni in 10 ani, la ghiseu, sa ma intrebe de ce scrie asa, si nu stiu ce.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti avea probleme mari si poti fii oprit la serviciul de pasapoarte.
Asta este declaratie falsa intr-un document de identitate oficial.
Mergi inapoi la ei si cere-le sa-ti faca modificarea!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai poza ii pasaport. Nu ii pasa nimanui ce scrie la culoarea ochilor. Oricum scrie culoare in romana