| Iulian_Denis_1998 a întrebat:

Astazi eu cu un amic (ambii suntem minori) stateam pe afara. Iar el a vrut sa ruleze o tigare (tutun cumparat de la magazin) ca sa fie mai tare sau ceva de genul. Dupa ce a fumat-o, erau camere pe acolo a aparut masina de politie, care ne puneau intrebari ciudate, ne puneau sa recunoastem ca este drog, spuneau sa zicem de unde am luat-o, pe loc ne-am speriat, e si normal sa fii speriat cand esti acuzat fara motiv. Greseala a fost urmatoarea: Noi am spus ca era tigare normala, nici macar ca era rulata la politie. Ne-au luat datele si ne-au trimis acasa. Se poate intampla ceva? sau daca ne-au vazut pe camere? mentionez ca nu avem treaba cu droguri si alte prostii. Va veni acasa? Deoarece sigur pe mama o v-a speria aceasta veste (disigur falsa) si nu vreau sa afle. Va rog raspundeti urgent.

Răspuns Câştigător
| EllaTheStrange a răspuns:

Nu cred ca vor veni. Ei probabil isi faceau treaba
Au vazut o punga ciudata, repede droguri. Ideea este ca ar trebui sa vorbesti cu prietenul tau sa pastreze punga de tutun. Pe camera ar trebui sa se vada si punga (culoare, lungime, latime, macar un colt). Daca vor veni, le spui ca tu nu consumi droguri, nici macar nu fumezi. Si ca esti in stare sa faci si analize si sa le aduci la sectie. (Nu fa prostia sa mergi singur cu ei) Pentru ca drogurile se pot depista chiar si dupa 2-3 zile de nefolosinta.

2 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

Nu o sa vina, probabil ai avut noroc de data asta dar data viitoare nu cred laughing

| Wheizii a răspuns:

Ai scapat, nu au de ce sa vina pentru ca nu le pasa, nu stau ei sa piarda timpul degaeaba.