| Alexandru_Adrian_2002 a întrebat:

Salut, Astăzi m-a prins controlul, eu având bani pe card dar am uitat sa validez, si i-am spus si. a zis ca in 3 zile imi vine amenda acasă de 500 lei, sau sa plătesc acum, bine inteles ca nu am.platit, dar aveam o legitimatie de la liceu la vedere și mi-a luat numele, poate sa imi faca ceva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti fi amendat si o sa primesti acasa procesul-verbal de contraventie. Nu cred ca amenda este asa mare si o sa ai 15 zile in care sa platesti jumatate din minimul amenzii, probabil cca 50 de lei. Daca esti minor amenda va fi numai la jumatate.