| comabogdan a întrebat:

Salut, astazi trebuia sa dau traseul pt permis si am pierdut dosarul de la scoala. Mi-am platit din nou toate taxele si cazierul, si am vorbit la scoala sa imi tipareasca un duplicat al dosarului, numai ca secretara mi-a spus ca nu stie daca ma pot reprograma la traseu cu dosarul nou, fiindca cel vechi era inregistrat cu un cod de bare.(stiti voi, ala de vi-l lipeste tanti aia pe dosar cand dai prima data sala). Intrebarea mea pentru voi este daca a mai patit cineva ca mine si cum a rezolvat.

Răspuns Câştigător
| comabogdan explică:

Ti-am spus ca acel cod a contat pentru testul teoretic. Figurezi in baza de date, cu toate datele personale, inclusiv CNP, ca reusit la acest test si urmeaza sa te reprogramezi pentru testul practic, deoarece nu te-ai prezentat la programarea facuta de scoala.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa soliciti reprogramarea la testul practic.

| comabogdan explică (pentru Ioandelasal):

Stiu asta, intrebarea mea a fost alta. te rog sa citesti din nou

| Ioandelasal a răspuns (pentru comabogdan):

Testul de bare a fost pentru examinarea la testul teoretic (sala).
Reprogramarea la testul practic (traseu) se va face doar la cererea ta, asa ca ti-am raspuns la intrebare, doar ca n-ai inteles.

| comabogdan explică (pentru Ioandelasal):

Ok,iti multumesc din suflet.

| comabogdan explică (pentru Ioandelasal):

Alta intrebare : daca codul acela debare nu conteaza, sa inteleg ca eu figurez in baza lor de date in functie cnp?

| comabogdan explică (pentru comabogdan):

Ti-am spus ca acel cod a contat pentru testul teoretic. Figurezi in baza de date, cu toate datele personale, inclusiv CNP, ca reusit la acest test si urmeaza sa te reprogramezi pentru testul practic, deoarece nu te-ai prezentat la programarea facuta de scoala.