| titibilica a întrebat:

Cand inchiriezi un apartament se poate face contract intre proprietar si mai multi chiriasi? Adica intre proprietar si 2 chiriasi, de ex.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este posibil, un contract poate avea mai multe parti nu numai doua.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate face, daca chiriasii sunt de acord si se inteleg asupra chiriei si asupra platii celorlalte cheltuieli.

| titibilica explică (pentru Ioandelasal):

Deci e posibil, ca pe un contract sa fie chiriasi multiplii? Fiecare cu suma fiecaruia in parte? Sa nu depinda unul de altul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru titibilica):

Sigur ca este posibil, un contract poate avea mai multe parti nu numai doua.

| AlexStoica98 a răspuns:

Nu cred...