| Christian1 a întrebat:

Cate clase trebuie sa ai minim pentru a face scoala de soferi de tip B?
Eu am doar 9 clase si vreau sa stiu... daca pot face scoala de soferi.
Dau funda.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Salut, nu iti interzice nimeni sa nu dai de carnet daca ai 9 clase, ideea este sa stii sa citesti sa scrii, si sa ai varsta necesara.

Succes!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

8 clase.

| Christian1 explică:

A,deci sa inteleg ca nu conteaza clasele?
Am citit un articol despre legislatia rutiera redata de ziarul "Gandul" cum, ca scrie ca in viitor pentru a da la scoala de soferi, trebuie sa ai minim 10 clase.Asta vreau sa stiu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Christian1):

In legislatia rutiera actuala nu este prevazut un anumit nivel de studii, important este sa stii citi si scrie.
A fost doar o discutie cu prevederea studiilor si unii au luat aceasta discutie ca si cum prevederea ar fi fost adoptata, ceea ce nu este adevarat.