| LeKaAlex a întrebat:

Salut, cateva intrebari.

1.Axis and Allies, cine credeti ca a omorat cei mai multi oameni Hitler sau aliati?

Cateva informati: HOLOCAUST: Hitler a dat comanda sa omoare milioane de evrei

Aliati: American Holocaust, Americani au omorat multi oameni nu mai stiu exact cum se numea http://rationalwiki.org/wiki/American_Indian_Holocaust (milioane de oameni)

Lagarele din Siberia: Stalin a tinut oameni multi oameni acolo si i-a lasat sa moara de foame (milioane de oameni)
Cine credeti ca au omorat cei mai multi oameni Axa sau aliati? (aliati) Ne-au bombardat in WW2 la Ploiesti,

2.Cum credeti ca ar arata lumea daca Hitler castiga razboiu?

Parerea mea: Aliati au omorat mai multi oameni decat Nazisti
Daca castiga Nemti lumea as vedeao asa : Tehnologie mai buna, Nicio cioara pe lumea asta, planeta noastra numita Germania, o lume mai buna, parerea mea este ca daca castiga Germani razboiu acum in prezent nu ar mai fi razboaie de ex: Afghanistan Si cred ca lumea ar fi mai buna. NO INSULTS PLS, nu vreau sa ma cert, daca am gresit ceva din ce-am scris nu ma injurati, greseste omu :)

Răspuns Câştigător
| Dandanache a răspuns:

"Parerea mea: Aliati au omorat mai multi oameni decat Nazisti"

Parerea ta nu prea conteaza daca nu ai facut o analiza temeinica asupra mortalitatii in timpul celui de-al doilea razboi mondial. In schimb, sunt istorici care au analizat fenomenul. Si, contrar parerii tale, cifrele arata ca Axa a ucis considerabil mult mai mult decat Aliatii.

http://warchronicle.com/numbers/WWII/deaths.htm

Genocidul indienilor americani si lagarele lui Stalin tin de alte contexte istoric. Daca vrei sa afli cati oameni au omorat fiecare stat in parte, atunci nu ar trebui sa vorbeste despre puterile Axei si Aliati. Asta si pentru ca, in ce priveste istoria Germaniei, nu doar Hitler a comis crime de razboi si genociduri.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Aha, şi tu cel mai probabil nici nu ai fi existat (după ce ar mai fi măcelărit nişte multe milioane de oameni, dând istoria umanităţii cu totul peste cap).

Nu zic că lumii nu i-ar prinde bine măcar puţin din disciplina înrădăcinată în mentalitatea celor din Germania, dar nu cu orice preţ...

| Radu284 a răspuns:

Nu stiu de ce conteaza cati oameni a omorat fiecare tabara. Conteaza ca cei care au fost atacati au dreptul moral de a oblitera inamicul (eu personal consider ca si populatia civila e fair game, daca este nevoie).

| LeKaAlex explică:

Si dovada ca tehnologie mai buna, nemtii au inventat prima racheta care depaseste viteza sunetului V2 ROCKET, Daca ei castiga acum ei ar inventa ceva si mai bun decat racheta acea happy