| Mihai9820 a întrebat:

Ce cerinte sunt la emigrarea in Canada?
Trebuie sa stiu si limba Franceza ca sa pot primi viza?
Va rog sa imi spuneti pasii pe care trebuie sa ii urmez!

Multumesc!
Funda!

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Caută pe Google la „Emigrarea în Canada".
Limba franceză sau limba engleză.
Da, trebuie să știi limba respectivă cel puțin atît cît să poți susține o conversație cu reprezentantul pe domeniu de la Ambasada Canadei în România.
Limba franceză este cea oficială numai în statul Quebec.
Asta după ce ți s-a aprobat dosarul, de la oficiul special de emigrație, din Austria. Apoi vei fi invitatat la Ambasada Canadei.
Va urma apoi un foarte riguros examen medical, la două pliclinici din București, care au contracte cu Ambasada Canadei, și la care nu se percepe, sub nicio formă, șpaga.
Vezi pașii inițiali, pe Google.
Baftă!

| Mihai9820 explică:

Am citit tot, dar poate sa imi spuna cineva ceea ce pe site-uri nu apare?
De exemplu : Ce sanse ai sa ajungi acolo?
Pe langa limba, pot aplica daca am terminat liceul si n-am nici o meserie?
Multumesc!