| SchutzstaffelSS a întrebat:

Salut, ce pareri si impresii va lasat "Mein Kampf"? Credeti ca, cartea trebuie legalizata?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legalizată şi băgată ca lectură în clasa a 10-a la orele de istorie.

| calmopenmind18 a răspuns:

Pai nu este legala? Oricum in Germania exista inca milioane de exemplare. Nu am citit-o inca dar daca imi pica in mana nu o sa imi scape!

| sebilici a răspuns:

Normal ca ar trebui legalizata, ba chiar in 2015 in Germania va fi din nou publicata. Si nu inteleg, despre communism avem voie sa vorbim sa ne amintim ba chiar sa il laudam dar despre national socialism nu avem voie ca a fost hitler rau? nu e tot istoria plus ca daca e sa o luam asa stalin a ucis mai multi oameni decat hitler, multi faceau parte din ai lui!

| IlonaS a răspuns:

Oooo da... minunata carte si da, cred ca ar trebui legalizata, oricum istoria s-a scris deja, plus ca multi ar trebui sa-l cunoasca pe adevaratul Hitler si prin citirea acestei carti, nu doar prin cele spuse de altii.