| anonim_4396 a întrebat:

Cine știe care este procedura în urma unei tentative de furt, am recunoscut și am scăpat doar cu interdicția de a mai intra în magazin. Acum mă întreb pot intra în alte magazine ale aceluiași lanț? Doamna de la casă urla că nu nu că chem poliția, dar am specificat și cu poliția dacă e vreau să cumpăr cinstit. Deci care este procedura mai exact? Cât durează? De adăugat mi s-a făcut o poză conform politicii magazinul DM că de mă mai prind acolo cheamă poliția, dai fundă!

Răspuns Câştigător
| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Sincer? Stai chill. ‘)) Oricum nu-și bat ei capul cu tine, crede-ma. Fa și tu o pauza acolo de 2-3 luni și după sa poți sa intri liniștit. Știi cum se zice, nu? Timpul uita tot.

| Papusel24 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

O să intru în alt magazin al firmei după luni bune sper să fie ok.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Papusel24):

Da, exact. Nu-ți fa griji. Însă, încearcă dacă poți sa nu mai iei nimic care sa nu fie..plătit ‘))

| Papusel24 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Niciodată, mulțumesc pentru ajutor!

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Papusel24):

Nu ai pentru ce. ‘)

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea procedura prevazuta de lege, poate doar de regulamentul magazinului/firmei respective si aduce a discriminare.
Doar daca esti condamnat penal atunci se poate interzice intrarea, dar numai pe o perioada determinata si asta o poate face doar instanta de judecata.

| Cosmin86 a răspuns:

Esti un sarantoc imputit si retardat de furi din magazine?

Esti cumva tigan?

| Simpatic a răspuns (pentru Cosmin86):

Hey poate este cleptoman, sunt cazuri de oameni cu multi bani care simt nevoia de a fura, oricum sunt sigur ca stiai asta si fara explicatia mea.

Daca nu este cleptoman atunci nu are nicio scuza.
Normal ca nu vei mai fi primit in niciun magazin apartinand acelui lant de magazine, meriti acest lucru.
Vai de capul tau ce pateau cei ca tine in perioada comunista, iti dadeau astia in beci de nu iti mai trebuia nicio tentativa de furt laughing

| Papusel24 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, am citit despre asta, dar numai îmi trebuie niciodată, a fost doar o abatere!

| Goete a răspuns:

Esti un nesimtit care pune mana pe ceea ce nu e a lui, pentru ca nu esti sau nu te simti capabil sa iti castigi bunurile tale. Eu ti-as taia mana cu care ai furat.
Acum, din punct de vedere legal, ai scapat ieftin si nefiind Hotarare Judecatoreasca, nu are nici un efect legal. Ei te pot da afara din magazin pe dreptul de a-si alege clientii dar pentru asta ei trebuie sa te recunoasca si cum vine o vanzatoate noua, nu te mai cunoaste...
Asta nu inseamna ca nu esti un escroc la care i-as taia mainile

| TristanTzara a răspuns:

Pai du-te la alt magazin...