| BogdanM275 a întrebat:

Salut, cum credeti ca se va sfârși,"telenovela" Brexit? De ce britanicii par atat de ne nehotărîți în a ieși oficial din UE?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa faca o intelegere. Parlamentu nu a fost de acord cu ce a propus bloujob noul prim ministru si asteapta o alta extensie de 6 luni. Daca extind atunci n-o sa mai iasa pentru ca sant prosti si nu au fost in stare 3 ani sa gaseasca o solutie dar acum... si in caz de ar iesi si ar avea probleme probabil se leaga din nou de UE

| Simpatic a răspuns:

Pentru ca au de dat Uniunii in jur de 600 miliarde de euro daca se retrag, aceasta suma este mare pentru orice tara cat ar fi ea de dezvoltata, cu banii acestia Romania traieste 10 aniwinking
Si probabil cetatenii de rand se simt prost ca nu va mai avea cine sa le stearga mosii la fundulete daca se intorc romanii si altii inapoi la ei in tara, si vor trebui sa faca ei saracii munca asta, bineinteles ca am zis-o in gluma.

| Violleta2022 a răspuns:

Motivul lor spus mai voalat: s-au saturat de emigrantii care le iau locurile de munca.
Bineinteles, numai cine nu-i cunoaste pe englezii nu stiu ca sunt o "rasa" aroganta si rasista, asadar, nu ma mir de decizia lor sa iasa din UE si probabil ca se va intampla curand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sper sa iasa fara acord si sper sa ii usture rau de tot, asa cum ne ustura pe noi cei 46% pe care psd i-a obtinut in 2016. Poate asa se trezesc si ei ca au votat la fel ca noi ca oile.

| GabiDumitrescu a răspuns:

@Ioneasca: S-au saturat de imigrantii care le iau locurile de munca pe care ei oricum nu le vor sau sunt incapabili sa faca fata. Sa fim seriosi... britanicii de rind sunt la fel de imbecili ca romanii de rind, cu un extra-nivel de imbecilitate datorat arogantei.

| Bizon95 a răspuns:

1. cand a fost referendum pentru brexit S-A MINTIT CU NERUSINARE, chiar s-a spus ca banii de la UE o sa fie bagati in sistemul medical apoi dupa referendum aceeasi VACA MINCINOASA A URLAT CA "NUUUU AM SPUS ASA CEVA, CA NU SE POATE"
2. dupa aia s-a facut o petitie pentru alt referendum care a strans 3 milioane de semnaturi, si le trebuiau numai vreo 100mii ca parlamentul sa fie obligat sa o ia in considerare, asa ca au luat-o dar nu i-au dat curs
3. Scotia a vrut sa iasa din UK, si au fost convinsi cu chiu si vai sa nu iasa ca sa ramana in UE, UK nu mai e in UE, ies aia din UK cat pot de repede ca sa intre in UE
4. intre Irlanda si Irlanda de nord nu exista granita pazita in nici un fel, asta a fost SINGURA solutie ca sa inceteze razboiul civil (sau ce dracu' a fost acolo) si sa nu mai fie atentate, extremisti, IRA, teroristi, etc.
lucru care nu o sa se mai poata daca iese UK din UE, deci Irlanda o sa iasa si ea din UK
https://en.wikipedia.org/wiki/Brexit_and_the_Irish_border

iar POTAIA aia cu tunsoare imbecila a la Trumpy de prim ministru, chiar baga strambe, cand a fost numit de regina a zis ca ii trebuiesc 3 saptamani ca sa intre in functie, moment in care nu se mai putea pune pe masa motiunea anti-brexit

ETC.

ai spus foarte bine: TELENOVELA!

| Goete a răspuns:

Se va dezmembrantoata U.E.
Statele Unite s-au unit in alt mod.

| Demidol a răspuns:

Nu sunt nehotarati. Numai ca proportia intre cei pro si cei contra, este aproape egala. Si mai este si situatia Scotiei care ameninta cu ruperea de regat daca se iese, pentru ca ei vor sa ramana in UE.
Oricum vor iesi, pentru ca asa vor avea cheltuieli mai putine. Nu vor mai contribui la fondurile europene. Numai ca, si aici e problema, ei vor sa ramana cu toate drepturile ca si cum ar fi in UE. Adica si cu slanina in pod, dar si cu burta plina. Dar nu e corect fata de restul statelor nonUE. Aici, apar discutii la negocieri.