| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, cum imi poate trece tata masina de pe numele lui pe numele meu pe cale legala si cat ar costa asta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transmiterea dreptului de proprietate asupra masinii se poate face prin contract de vanzare-cumparare sau donatie. Contractul de vanzare-cumparare nu costa nimic, cel de donatie trebuie facut la un notar public si costul se calculeaza in functie de valoarea masinii.
De asemenea tatal tau te poate trece si pe tine pe certificatul de inmatriculare.

| sierra1 a răspuns:

Cam două sute la o firmă specializată de intermediere

| badriel a răspuns:

Nu cred ca costa