| Shooter a întrebat:

Cum pot rezolva treaba cu drepturile de autor de pe YouTube? Am citit ca daca spui in video cine este autorul, nu o sa mai ai probleme...Sau ca trebuie sa ii ceri acordul.
Cum as putea face asta? (la BBC)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta inseamna sa iei legatura cu ei (au adrese de contact pe net) si sa platesti o suma pentru fiecare postare. Daca pui 30 de secunde nu este nevoie. Oricum nu vor face contract cu o persoana fizica. Ei nu se incurca cu asa ceva.

| Shooter explică (pentru Salontanul):

Treaba cu mentionatul autorului original nu merge?

| Salontanul a răspuns (pentru Shooter):

Sincer nu stiu prea bine. documenteaza-te: https://www.google.ro/#q=legea+privind+drepturi+de+autor+youtube