| Dragosdoar a întrebat:

Salut.
Cum pot sa-mi aman ratele la banca pentru 9 luni? Unde trebuie sa ma adresez ca sa stiu daca ma incadrez in categoria potrivita. Am un salariu destul de mic.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Problema o poti rezolva doar cu banca de unde ai luat credit, asa ca acolo trebuie sa te adresezi.

| darrio2007 a răspuns:

La banca respectiva trebuie sa te adresezi. Unde in alta parte?

| johnnny123 a răspuns:

Dar ești conștient că dacă amâni plata ratelor dobânda se acumulează în continuare, iar datoria ta la bancă va crește?

Adică atunci când vei reîncepe să plătești, vei realiza că trebuie să plătești câteva luni bune doar ca să reduci datoria la nivelul la care era înainte să-ți amâni ratele.

| Mopmop a răspuns:

Sincer, fara suparare asta e cea ma mare vrajeala electorala scoasa pe piata.
Mai naspa e ca e pusa la cale de politicieni mana in mana cu bancile.
Peste 9 luni nu tot vei avea probleme?
Mai nasol e ca in timpul asta nu strangi bani ci ii cheltui...
Nu te judec ci doar imi spun off-ul...
Revenind la intrebarea ta doar banca la care ai creditul iti poate raspunde.
Insa cred ca sigur ei castiga ceva din asta alfel nu erau de acord cu amanarea ratelor din prima.