| Anonim420420 a întrebat:

Daca am contract pe 3 luni la o firma de abia angajat si intru in concediu medical 2 saptamani pentru carantina covid o sa mi se amane contractul cele 2 saptamani? Adica vor fi 3 luni si 2 saptamani?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se prelungeste, contractul individual de munca pe perioada determinata inceteaza de drept la implinirea a 3 luni de la inceperea muncii.

| badpanda a răspuns:

Nu-ti face iluzii nu-ti da nimeni medical.

| Anonim420420 explică (pentru badpanda):

Prietene sunt in medical de 1 saptamanalaughing)))

| Anonim420420 explică (pentru badpanda):

Mai informeaza-te despre pandemia asta. Nu mai da raspunsuri atat timp cat nu stii nici ce sex ai

| badpanda a răspuns (pentru Anonim420420):

Stiu mai multe persoane care au avut probleme sa-si ia medical.Si nu amarati cu contract pe 3 luni.

| MissRebeca a răspuns:

Nu