| Hkhtfcvhu a întrebat:

Salut! Daca am fost la interviu si nu am semnat un contract individual de munca doar am semnat un fel de pliant cu nume adresa si salariu dorit si am semnat acea foaie pot fi sanctionat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai de ce sa fii sanctionat, nu ai comis nici o infractiune, contraventie sau alta fapta ilegala.

3 răspunsuri:
| Hkhtfcvhu explică (pentru Ioandelasal):

Păi și atunci pentru ce îmi trimit email? Să se plângă ca nu sunt serios sau chestii de genul acela?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Hkhtfcvhu):

Daca tu nu stii, eu de unde sa stiu? O sa afli cand primesti mesajul si sa ne spui ce contine.
Ca o ipoteza: probabil iti spun ca ai facut vreo paguba si trebuie s-o platesti.

| Hkhtfcvhu explică (pentru Ioandelasal):

Nu prea știu ce pagubă aș fi putut provoca din moment ce nu am lucrat o singură zi acolo, dar mulțumesc pentru raspunsuri