| UnNumeScurt a întrebat:

Dacă am împlinit vârsta de 18 ani îmi pot muta alocația pe cardul meu? Am card de la BRD. Și unde aș putea să fac asta? La primărie?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la secretariatul școlii si vorbeste cu ei, si ei te vor indruma, poate ca te ajuta ei sa i ti muti alocatia, dar daca ai absențe sau numai continui studiile numai primesti deloc alocatie, deja ai 18 ani, alocatia scoala o dă pîna implinesti varsta de 18 ani, sau daca continui studiile.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate. Trimiti o cerere in acest sens la Directia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau, indicand banca si codul IBAN al contului.

| UnNumeScurt explică (pentru Ioandelasal):

Și direcția pentru plăți și inspecție unde o găsesc? În Craiova se poate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Da, in Craiova o gasesti, cauta pe internet si o sa afli adresa exacta.

| Catrice a răspuns:

Daca ar da primăriile alocații ar rămâne copiii fara rolling on the floor

| florin926481f a răspuns:

Chestia asta se face la liceu, o sa iti spuna ei ce trebuie sa faci si atunci ai posibilitatea sa alegi sa ti vina alocatia pe card

| Cksihja a răspuns:

La 18 ani nu mai primești alocație.

| UnNumeScurt explică (pentru Cksihja):

Primești dacă continui studiile