| RazvanP9 a întrebat:

Salut, daca am incarcat niste clipuri pe youtube, clipuri gen filme etc. Care nu sunt produse de mine. Si au un mesaj gen,, aces clip este protejat cu drepturi de autor..." Pot pati ceva in afara de inchiderea contului?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de cum vor proceda detinatorii dreptului de autor.
Daca se adreseaza doar la YouTube aceasta poate doar sa stearga continutul contului tau, sa te suspende sau sa-ti stearga contul.
daca se adreseaza unei instante de judecata te pot obliga la plata unor sume de bani.

| stlucian a răspuns:

Iti suspenda contul dar nu imediat big grin

| Ottakringer a răspuns:

Nu.Doar contul il suspendeaza happy

| marylaza13 a răspuns:

Ai folosit o muzica care nu ai voie, adica e protejata. as zice sa stergi prostia aia happy eu am parteneriat si mereu cand am chestia asta imi scoate singur happy