| Freddy_Freddy_1993 a întrebat:

Daca am o masina inmatriculata pe Spania,Franta, Anglia si asa mai departe, daca ma opreste politia si nu prezint actele, cr patesc? Amenda ca nu am actele la mine sa dosar penal, permis suspendat?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand o sa te amendeze pentru neprezentarea actelor.
Dupa aceea o sa te verifice si, in functie de situatie, poti fi cercetat penal pentru conducere fara permis sau cu permis necorespunzator (daca nu detii permis de conducere sau este de categorie necorespunzatoare) sau circulatia cu o masina neinmatriculata. Daca esti condamnat pentru una dintre aceste infractiuni si ai permis acesta se anuleaza.