| SuciuFlo a întrebat:

Salut. Daca dețin permis cu categoria B, și doresc sa fac categoria A, cum se procedează? Mai dau sala? Sau doar fac școlarizarea și dau orașul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci scoala de conducere pentru categoria A, apoi sustii proba teoretica (sala) si probele practice, respectiv un traseu in poligon si apoi unul in oras.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu mai faci școlarizare, îți dă permisul pe ochi frumoși... Este fix aceeași procedură, sală, traseu, poligon.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci totul de la a-z ca la B

| ImJack a răspuns:

Pentru oricare categorie care vrei sa o adaugi la permis îți trebuie sala traseu poligon.