| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ești prins de controlori in RATB, te coboară jos și o iei la fuga, fără sa le dai actul de identitate sau fără sa le spui alte informații, au ce sa ți mai facă după aceea? Gen sa declare la politia ca ai fugit?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ii intreaba pe colegii care au ramas in masina cine esti si tot afla adevarul.

| RobertMoon a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum sa îi întrebe pe cei din mașină cine ești daca ei s-au dat jos? Mașina a plecat de mult rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns (pentru RobertMoon):

Nu-ti fa probleme, ca ii vor cere actul de identitate in masina si eventual vor chestiona colegii lui. Daca il coboara, au deja experinta cu cei care fug si vor avea grija sa-l tina bine, sau sa-i ia geanta, ca sa nu fuga.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca habar nu au cine esti ce sa iti mai faca?

| Frank51 a răspuns:

Da. Si daca ti-a retinut fata vine cu politia la tine acasa.

| aXy99 a răspuns (pentru Frank51):

Si de unde stie unde sta? laughing Din oameni sunt in ratb-ul ala, chiar crezi ca il mai retine sau isi bate capul sa ii faca un portret robot pentru o amarata de amenda de 50 sau 100 RON? laughing

| Hammurabi a răspuns:

Dacă ai fugit și nu te-au prins... să fii sănătos. laughing
Nu mai are nimeni ce să-ți facă.

| Yurisa a răspuns:

Stiu o metoda mai buna pentru nu a avea probleme, gen sa iti iei bilet

| Raducons a răspuns:

Nu mai pot iti dai seama.

| GabyT10 a răspuns:

Nu au ce sa faca, odata ce nu ai dat datele personale, nu au cum sa stie cine esti (crezi ca esti singurul care a facut asta?!). Stai linistit, nu ti se intampla nimic. Data viitoare cumpara bilet si vei sta fara griji.

| UnaCaldaUnaFierbinte a răspuns:

Nu are ce sa iti faca daca fugi

| Monica_Dana_1999 a răspuns:

Stai fără griji...nu au ce să îți facă.
Exact așa a făcut și o prietenă de-a mea și nu a pățit nimic.
Atâta timp cât nu le dai informații despre tine..nu au ce să îți facă.