| dubdimi a întrebat:

daca imi cumpar o masina inscrisa in Germania. si vreau sa o inscriu in Romania ce taxe trebuie sa platesc, in afara de taxa de mediu. si cat ma costa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa platesti timbrul de mediu, inspectia tehnica la RAR, asigurarea obligatorie de raspundere civila (RCA), numerele de circulatie, rovinieta.
Nu se poate spune o cifra exacta, costul este in functie de masina, de varsta si antecedentele tale la condus.

| Arthur a răspuns:

Ce a spus Maestrul Ioandelasal plus impozitul auto anual.