| AjutorDeLaMinePentruTine a întrebat:

Salut, daca imi iau un ATV 125cc si il conduc pe camp, dar nu am campul langa mine, este la 200m sa zic asa, dar pana acolo il car si dupa ma sui pe el tot se pune ca am incalcat legea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu incalci legea daca nu circuli cu ATV-ul pe drumurile publice.
A circula inseamna a merge pe ATV folosindu-te de motorul acestuia. Daca il impingi sau il duci cu alt mijloc de transport nu inseamna ca ai circulat.

| AjutorDeLaMinePentruTine explică (pentru Ioandelasal):

Auzi? rolling on the floor gen daca il leg cu ceva si il trag cu bicla tot se pune ca am incalcat legea? dar eu sa fiu pe atv gen si cineva sa ma traga?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AjutorDeLaMinePentruTine):

Nu in ambele cazuri. Ti-am explicat ce inseamna sa circuli.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ai voie pe câmp cu el. Dar trebuie să te descurci până ajungi pe camp.