Întrebare recomandată | MelindaVictoria a întrebat:

Daca imi schimb domiciliul intr-un alt judet trebuie sa schimb si permisul de conducere?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa-ti preschimbi permisul de conducere in caz de schimbare a domiciliului in alt judet, acesta este valabil pana la expirarea valabilitatii administrative.

| mgtow a răspuns:

Permisul nu se schimba pentru ca nu are adresa pe el cum e ala de uk, o sa mergi la drpciv sa anunti schimbul de domiciliu la ghiseu, o sa faci un formular prezentand buletinul si permisul apoi pleci.