| AdiMihai25 a întrebat:

Salut.
Dacă la sfârșitul lunii pe 31 mai imi expira buletinul si am programare pe 15 iunie pot circula cu mașina?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti circula, s-a prelungit valabilitatea cartii de identitate, conform L.55/2020, art.4, alin.(5), citez:
"(5) Valabilitatea documentelor eliberate de instituţiile şi autorităţile publice, precum şi de entităţile private autorizate conform legii se menţine pe toată perioada stării de alertă, precum şi pentru o perioadă de 90 de zile de la încetarea acestei stări."

3 răspunsuri:
| Stropdeploaie a răspuns:

Da vei putea! De la 1 Iunie se ridic restrictiile!

| AdiMihai25 explică (pentru Stropdeploaie):

Păi si programarea e pe 15 iunie...

| Stropdeploaie a răspuns (pentru AdiMihai25):

Pai mergi cand ai fost programat!