| GimJun95 a întrebat:

Salut.
Dacă o secretara din primărie solicita anumite documente de la onrc pentru un srl fără acordul administratorului și aceasta le primește, este legal?
Ce se poate face pentru a lua masuri?
Cu ce drept poate ea sa își însușească acele documente?
Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal sa solicite si poate primi copii de pe documentele depuse la ONRC, aceste documente sunt publice si nu inseamna ca si le insuseste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate să primească de acolo documente, ci doar informații. Acele informații deținute acolo sunt publice, nu este nimic ilegal.