| UnTipObisnuit a întrebat:

Salut! Daca termin clasa a 12-a pe 4 iunie si cumpar bilete de tren inainte de aceasta data pentru zilele de 4 iunie si 5 iunie, tot primesc reducerea de elev?

Am de schimbat 2 trenuri in ziua aia, trebuind sa ajung in alt judet, ma intrebam daca reducerea de elev se va aplica si daca, teoretic, la ziua calatoriei nu as mai fi oficial elev de o zi.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu cred xă o să ai probleme deosebite in cauza asta, căci conductorul nu o să îți numere ție zilele de elev.

| Iote a răspuns:

Nu. Pentru ca la casa de bilete stie ca la data de... e deja vacanta.
Nu conteaza cate trenuri schimbi. Pretul este acelasi, calculat la distanta.

| Iote a răspuns (pentru sadrian46):

Insotitorul de tren stie cand incepe vacanta. E obligatia lui de serviciu! Apoi, mai sunt doua verificari cu carnetul de elev: la casa de bilete cand ii elibereaza biletul, si in tren.
Nu mai raspundeti prostii acestor copii care va cred numai din cauza varstei!