| anonim_4396 a întrebat:

Daca Trump a iesit presedinte al SUA, vom mai avea relatii gen schimb de marfuri, parteneriate, etc? Daca eu voi dori sa merg in excursie in SUA, sa ma stabilesc acolo sau sa studiez, va mai fi posibil sad?
E foarte ciudat si bizar ce ne va astepta! sad Asa rau imi pare de ce se intampla, mi-as fi dorit sa nu aiba loc schimbari radicale.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se va schimba aproape nimic fata de cum este acum, poate doar in bine, in rest totul va fi ca si pana acum.

| sublime89 a răspuns:

Eu unul nu m-as grabi sa vizitez SUA, sau mai ales sa ma stabilesc acolo. Si asta nu pentru ca e Trump presedinte, ci pentru ca e o tara locuita de cei care au fost atat de prosti incat sa voteze cu el. Imagineaza-ti, aproape 60 de milioane de oameni au votat cu un om care n-a facut altceva decat sa insulte pe toata lumea in stanga si-n dreapta, si sa arunce cu promisiuni nefondate. Abia stie sa se exprime clar. Nu are vocabular, nu are cunostinte, nu are pregatire, nu are experienta politica, nu are bun simt si respect pentru nimeni in afara de propria lui persoana. Ce fel de oameni sunt aia care voteaza cu el? De ce mi-as dori sa ma duc in tara lor? Nu ma intelege gresit. Am tot respectul pentru cealalta jumatate a Statelor Unite, pentru cei care locuiesc in orasele mari si au o educatie, pentru cei din statele care au votat impotriva lui, pentru cei 60 de milioane care au votat cu Clinton (desi nici ea n-a fost candidatul ideal). Stim bine ca e o tara cu atatea probleme. O tara in care mor peste 30 000 de oameni anual impuscati, iar fanii lui Trump vor si mai multe arme. Sunt nebuni la cap? Asta e singura intrebare care mai ramane de pus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu chiar ai impresia ca povestile alea cu 'presedintele S.U.A. - cel mai puternic om al planetei' sunt adevarate?
Nici macar cel mai puternic om din S.U.A. nu o sa fie. El nu are cum sa faca chiar tot ce ii trece prin cap si ii iese pe gura.

| 4StarLight a răspuns:

Nu,nu are nicio legătură cu România!
Tu poţi să te duci în America oricând vrei fără griji!
Noi nu suntem în nici un conflict cu S.U.A. deci stai fără griji.Asta este treaba celor de la conducere, nu a ta! Nu crezi că s-ar fi dat la televizor dacă s-ar fi luat o asemenea decizie?! În plus, lucrurile ăstea nu pot fi aprobate de pe o zi pe alta, numai în România ia vreo 2-3 luni să se aprobe o nouă lege! Indiferent că S.U.A. are o putere economică foarte mare şi este o ţară foarte importantă, președintele nu este stăpânul planetei! Este responsabil de ţara lui şi atât! Noi trăim în România şi trebuie să ne uităm la ţara noastră!
Nu poate un om să ia decizii pentru o întreagă lume! În plus, nici nu e încă președinte, mai ia vreo 2 luni până se fac toate procedurile, deja intru în amănunte! Important este că tu poţi călători fără probleme în America, în cazul în care nu, sigur se va anunţa la toate posturile și în toate ziarele dar mai este până atunci!