| UnTipObisnuit a întrebat:

Daca un minor doreste sa cumpere alcool si doamna/domnul de la casa ii cere buletinul, dupa ce vede ca-i minor, i se poate intampla ceva mai mult decat sa fie rugat sa puna produsul înapoi de unde l-a luat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla nimic. Minorul nu este sanctionat in asemenea cazuri, este sanctionat cel care vinde minorului.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Maxim iti da un sut in fund

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate întâmpla nimic mai mult.

| Username272 a răspuns:

Nu iti face nimic stai linistit, e doar un mod de a se asigura ca esti minor, sau sa te sperie sa nu ma cumperi