| LasleaIoan1972 a întrebat:

Salut,deci daca eu am lucrat pana in 1noiembrie 2020 in ultimii 2 ani 12 luni si sotia trebuie sa nasca in ianuarie, ca sa stau eu acasa sa lucreze ea si sa iau 85% din media netului pe ultimele 12 luni lucrate 2 ani,,,eu trebuie sa lucrez pana naste ea, noi, dec, ian? Sau se iau ultimele 12 luni lucrate din ultimii 2 ani, nu neaparat consecutive?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Perioada luata in considerare este de 12 luni din ultimii 2 ani anteriori nasterii. Nu se cere ca aceste 12 luni sa fie consecutive, pot fi alcatuite din 2 sau mai multe perioade neconsecutive.
Din ce spui tu indepinesti conditia de timp fara nici o problema, asa ca poti primi concediul si indemnizatia pentru cresterea copilului.

| LasleaIoan1972 explică (pentru Ioandelasal):

Felicitari esti foarte documentat

| Ioandelasal a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Multumesc, dar nu este mare lucru, avand in vedere ca sunt jurist si am practicat cca 40 de ani.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Încă nu suntem in 1 noiembrie, mai sunt cîteva zile, poate 1 octombrie ai vrut sa spui

| LasleaIoan1972 explică:

Vezi doar partea care o vrei cum o vrei, deci ea poate lucra de acasa online nu trebuie sa mearga la lucru asta ti a scapat, adica suntem amandoi acasa

| LasleaIoan1972 explică:

Ea lucreaza online si eu primesc 85% timp de 2 ani suficient timp sa gasesc de servici sunt tehnician electronist

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

I ti doresc mult succes, si sarcina usoara sotiei, ce varste ave ti voi? Multumesc, seara bună.

| LasleaIoan1972 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu 48 sotia 24

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Ce mare diferenta de varsta, dar daca voi va iubiti, ce mai conteaza varsta.

| LasleaIoan1972 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ioan Elvis Laslea pe Facebook sunt cu sotia si bebe si vezi daca eu arat de 48 ani