| FiFa2014 a întrebat:

Doar ce am fost păcălit de un tip să-i pun bani înainte în contul său bancar și după urma să-mi trimită coletul însă acesta nu a mai ajuns laughing. Pot sa fac ceva legal să-mi recuperez banii? Cu o reclamație la politie ce ar putea sa pățească?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Politie, reclamatie penala de furt
du-te cu un extract bancar de transfer
dar mai ales
NU PLECI DE LA POLITIE FARA NUMAR DE INREGISTRARE A RECLAMATIEI!

altfel JIGODIILE de politisti OR SA IGNORE PROBLEMA, TOTAL!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face plangere penala pentru inselaciune.

| Simpatic a răspuns:

Fa ceea ce te-a sfatuit bizon iar pe viitor nu trimiteti bani fratilor nicaieri in avans, cine are ceva de vandut cu adevarat accepta si plata in ramburs happy
La societati mari se poate plati si in avans, imi este greu sa cred ca eMAG iti da teapa de ex.

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Sau paypal e cel mai sigur