| Quicky25 a întrebat:

Salut.Doresc sa achizitionez o masina si cel ce o vinde nu o are trecuta pe numele lui este pe numele propietarului si propietaru este plecat prin franta si nu prea este de gasit.Cel ce imi vinde masina are certificatul masinii si cartea de identitate nu mai are ITP asigurare si rovinita si nici procura cum ca ar fi cumparat masina de la propietaru trecut in certificatul masinii(care e plecat). Intrebarea mea este ca pot face ITP, asigurarea si rovinieta pe numele meu si sa nu am probleme daca ma opreste politia in trafic? se poate sa spun la politist ca este masina lu varu-miu si ca a lasat-o sa circul eu cu ea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu-ti pui problema ca poate fi furata?
Sunt de parere sa nu te incurci, vei avea mari probleme s-o inmatriculezi pe numele tau ori va fi imposibil.

| ionutaby a răspuns:

Ai dreptate! Nu prea ai de ce sa te ingrijorezi! Dar sa nu se complice lucrurile...