| ma3ryian a întrebat:

Salut, e normal ca diploma de licenta sa nu aiba poza? E eliberata in 2019 si a fost obtinuta in 2018.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai dat poză pentru diplomă?

| ma3ryian explică (pentru darrio2007):

E doar un timbru sec si fara poza

| doctorandus a răspuns:

Depinde de unde e luata. La Universitatea din Amsterdam nu pun poze pe diploma.

| ma3ryian explică (pentru doctorandus):

E la o facultate romaneasca din Iasi

| ICristii a răspuns:

Ordinul nr. 5.289 din 9 septembrie 2008 privind diploma de licenţă şi suplimentul la diplomă prevede modelul diplomelor cu loc pentru fotografie.
Este cumva adeverința care ține loc de diplomă până la eliberarea ei? Sau un supliment la diplomă? În cazurile astea ar fi ok. Dacă nu...îți recomand să mergi la secretariat.

| ma3ryian explică (pentru ICristii):

E diploma.

| ICristii a răspuns (pentru ma3ryian):

In cazul asta, mergi la secretariat cu niste poze pentru diploma.