| Alexluchi20 a întrebat:

Salut.Este adevărat ca in toate țările petardele de categoria f2, f3,t2 sunt legale doar dacă sunt manevrate de pirotehnici, nu?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca exista pe TPU o persoana care sa stie reglementarile privind petardele din toate tarile.
In Romania asa este, daca chiar te intereseaza alta tara (ca nu cred ca o sa mergi in toate tarile sa cumperi sau sa folosesti petarde) cauta pe internet legislatia din tara respectiva sau pune intrebarea la concret.

Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare tara are legislatie proprie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!

Oricum pe tine te intereseaza doar legile din tara unde traiesti si locuiesti, deci ia de citeste aici:

https://adevarul.ro/......25870.html

| sierra1 a răspuns:

NU e adevărat că in toate țările petardele de categoria f2, f3, t2 sunt legale