| Ciprian1994 a întrebat:

Salut, eu am obiceiul de a circula cu trenul pe distanta Mangalia-Constanta. Cand m.am dus sa imi i.au bilet imi zice controlorul ca imi da el bilet.As vrea sa stiu este normal sa imi dea bilet in conditiile in care platesc pretul normal pe ruta Mangalia-Constanta, dar pe bilet scriind de fapt Neptun-Constanta(adica ar costa mai putin pe ruta aceasta)? Ca nu imi prea convine sa faca bani pe spatele meu.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Din câte știu, biletul vândut în ten, de către conductor, e ceva mai scump. pe de altă parte, biletele SNCFR sunt diferețiate (ca preț) pe zone kilometrice, nu pe stații - așa că e posibil ca un bilet Neptun - Ct să aibă același preț ca unul Mangalia - Ct, dacă sunt în aceeași zonă tarifară de distanță.

| cristimihailov a răspuns:

Teoretic ar trebui sa iti dea bilet de acolo de unde ti-a spus ca iti da bilet.

Daca iti da de neptun constanta si iti ia bani de mangalia constanta, roaga-l sa iti dea un alt bilet normal pentru ca trebuie sa prezinti biletul ca dovada.

| 123456789qwertuiop a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie.mai bine platesti cu cativa lei mai mult ca poate este fals si poate sa-ti dea amenda.nu-ti vei face griji pe timpul calatorii