| anonim_4396 a întrebat:

Salut, eu și cu fratele meu vrem sa plecam din Anglia în România și vream sa știu dacă o sa îmi trebuiască procura ca să pot întra în România eu fiind minor. Am întrebat și un avocat și mi s-a spus ca pot intra fără probleme cu buletinul. Voiam sa mai aflu niște răspunsuri sa fiu sigur pentru ca în Anglia este puțin mai greu sa faci o procura și sâmbătă trebuie sa plec. + O sa călătoresc cu mașina spre România.
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de declaratia parintilor la reintoarcerea in Romania, daca domiciliul tau este in Romania.

| Imseby90 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am văzut mai multe răspunsuri ca poți întra în România fără procura. Am sunat un avocat și am primit același răspuns ca poți întra în România fără procura doar ca la ieșire din România trebuie ambii părinți sau procura și însoțitor

| darrio2007 a răspuns (pentru Imseby90):

Asa este.

| Imseby90 a răspuns (pentru darrio2007):

A deci este adevărat și n am nevoie de procura sa pot intra in țară?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Imseby90):

Si eu ce-am spus? Si nu este procura, este declaratie autentificata a parintilor si n-ai nevoie de aceasta pentru reintoarcerea in Romania.

| Imseby90 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Scuze vina mea am citit altceva? o sa iti dau funda. mulțumesc mult oricum.

| darrio2007 a răspuns (pentru Imseby90):

Da. Doar cand pleci si nu esti inca major. Ioandelasal are dreptate.

| Imseby90 a răspuns (pentru darrio2007):

Probabil ca la vama în dover in Anglia nu o sa am probleme sau sa îmi ceară ceva nu?