| BMark27 a întrebat:

Salut eu TPU! Sînt bolnav psihic grad 2 și am luat amendă pentru că nu am avut mască de protecție. Eu nu știu ce trebuie să fac La tribunal nu mă bagă nimeni în seamă zic. pleacâ b ă nebunule că avem treabă. Cine ar trebui să mă reprezinte pe mine la tribunal Anaf anaf bună. etc. Cu cine trebuie să iau legâtura?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ia legatura cu un avocat care sa redacteze si sa depuna o plangere contraventionala la judecatorie.

| BMark27 explică (pentru Ioandelasal):

Știu dar nu mă bagă nimeni în seamă vb. degeaba cu ei și ( mă cunosc din oraș și știu că sînt bolnav). și dacă fac gălăgie acolo. mă duc la spital O zi bună.

| mi25 a răspuns:

Dar vezi sa nu treaca termenul de 15 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu porti masca este vina ta ce daca esti bolnav psihic, pe politisti nu îi intereseaza ce boli ai, trebuia familia sa te ajute sa i ti puna masca pe față, dar vina este a ta nu ai vrut sa o porti nu ca esti nebun, asa vrei tu sa faci te doare in cot de ce spun ăstia la televizor, pe strada si in spatii inchise porti masca ce o fi asa greu, oricît de nebun ai fi astea sunt lucruri de baza de acum inainte, simplu, te dezinfectezi te speli pew maini cand ajungi acasa te dezinfectezi in mijloacele de transport ca atingi bară scaune usi, si sunt microbi.

| BMark27 explică (pentru anonim_4396):

Salut nu ai înțeles bine 1: nu mai am familie Dumnezeu să îi ierte și eu nu știu cum se fac treburile astea am pensia mică și Nu am bani de măști în fiecare zi trebuia să dea primăriiledacă vrea să port. Cine mă poate reprezenta pe la tribunal Anaf etc. Am spus pe mine nu mă bagă ăștea în seamă zic pleacă bă nebunule de aici că avem treabă. Eu nici nu pot să dau pe cineva în judecată dacă vreau vezi de asta întreb. O zi bună.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BMark27):

Inteleg dar un set de măsti nu costă foarte mult, este 1 leu o masca deci zece măsti 10 lei, nu cumperi zilnic, ai putea face un efort, decat sa platesti amenzi mai bine dai bani pe măști.