| Julian82 a întrebat:

Funda imediat pentru cel mai bun raspuns. Permisul de conducere dintr-o țară europeană este valabil in Romania, da sau nu si de ce?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este valabil, dar numai pe timp limitat. Daca te reintorci si te stabilesti in Romania trebuie sa-ti preschimbi permisul strain in permis romanesc, la fel si daca locuiesti in Romania mai mult de 185 zile intr-un an. Vezi Ordinul MAI nr.163/2011 cu md. si compl. ulterioare.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca e valabil.