| Eduaardfwcfsgwbsb a întrebat:

Salut, imi expira buletinul curand
dar eu am permis, intrebarea mea este ca in cea 1 saptamana pana imi vine nu am voie sa conduc? sau primesc dovada ceva?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La preschimbarea cartii de identitate nu o predai pe actuala la depunerea dosarului ci numai cand primesti noua CI, asa ca nu-i nici o problema cu conducerea masinii.

| darrio2007 a răspuns:

Cel vechi se preda in momentul cand il primesti pe cel nou. Deci, nu vei avea probleme.

| Brizbriz a răspuns:

Sigur, daca politistul e cu, capsa pusa, iti da amenda de nu te vezi
buletinul se poate schimba cu 180 de zile inainte sa expire, iar tu ai asteptat pana aproape a expirat

du-te si cere buletin temporar