| Robytzu29 a întrebat:

Salut, imi puteti recomanda o motocicleta buna pentru 18 ani? Ceva peste 125cmc care sa traga okey ca sa o pot pastra si dupa ce iau A ul

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la 18 ani poti obtine categoria A2 la care se incadreaza, citez:
"c) categoria A2: motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;"
Cauta pe internet motociclete cu caracteristicile prevazute.
Vei putea obtine categoria A de la 20 de ani si cu 2 ani experienta in categoria A2 sau fara aceasta categorie doar de la 24 ani.

| Robytzu29 explică (pentru Ioandelasal):

Nu m-a ajutat cu nimic sa mi spui niste chestii pe care le stiam deja. Eu am cerut modele de motociclete bune de A2, nu legislatii.