| alexandru2019 a întrebat:

In cazul in care am fost intr-un magazin cu cativa amici iar unul dintre ei a sutras o esarfa iar eu nu am stiut despre acest lucru pana nu am plecat cu masina din parcare, masina fiind a unui prieten. Risc ceva in cazul in care se afla, sau se descopera furtul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mult vei fi ascultat ca martor, daca firma ar face plangere penala si faptuitorul ar fi descoperit.

| Csander a răspuns:

Daca esti indentificat printre cei din grup, esti complice.

| doctorandus a răspuns (pentru Csander):

Omul a zis că n-a știut. Nu răspunde pentru ce face ăla că nu îi e tutore.