| SynapseNinja a întrebat:

În cazul în care vreau sa imi fac un magazin online și la acesta sa imi iau un showroom. As vrea sa adopt programul de muncă 12 cu 24. Imi spune si mie cineva cum se calculeaza salariul si orele libere? Desigur ca as vrea sa adopt si munca in weekend. As vrea sa stiu exact cum se calculeaza orele libere si salariul. Adica formula si alea alea.

1 răspuns:
| noktambul a răspuns:

Nu te supara frate, sa demarezi o afacere cu sfaturi luatein de pe TPU inseamna ca esti total pe dinafara! Mergi intai la Camera de Comert si Industrie din judetul in care te afli (au niste facilitati pentru tinerii care vor sa-si deschida o afacere) si vorbeste cu un consultant de acolo, ca de asta sunt platiti. Pana la "formule" de calculat salarii mai sunt o multime de "alea alea"!